Wednesday, November 18, 2015

Local Grocery Deals 11/18-11/24/15

Here are what I think are the best deals this week at local grocery stores. For the entire ad or location information, please click the links below! Happy Shopping!


AG Store:
(Prices advertised for 11/11-11/25/15)
Fresh Small Pork Ribs 10 lb box $19.99
Fresh Boston Butt Roast $1.29/lb
USDA Select Chuck Roast $3.19/lb
Fresh Baking Hens $1.19/lb
Amish Valley Shank Portion Ham $1.29/lb
Yellow Onions 3lb bag $1.50
Russett Potatoes 5 lb bag $1.50
Sweet Potatoes 2 lb for $1.00
Land O Lakes Salted Butter 1lb $3.00

Renfroe's Foodland and McGehee Road Superfoods
Food Club Young Turkey Frozen $0.98/lb
Cook Shank Portion Ham $1.28/lb
Turkey Breast $1.48/lb
Sweet Potatoes $0.58/lb
California Celery Sleeves $0.98
Rusett Potatoes 8 lb bag $2.68
Red Delicious Apples 8 lb bag $4.98
Dixie Crystals sugar 4lb $1.88
Land O Lakes Butter 1lb $2.98
Del Monte Canned Vegetables 10 for $5.00 (with Coupon in ad.Expires 12/1/15)
Tomatoes on the vine $1.28/lb
Dole Classic Iceberg bag $1.18
Tangerines 3 lb bag $3.98
Pineapple $1.98
Peru Sweet Onions $0.88/lb
Turnip or Collard Greens Bunch $0.58 each
Baby cut carrots 1 lb bag $0.98
Libby's Pumpkin 15 oz $0.88
Food Club Coconut Flakes 5-7 oz $1.00
Food Club Peanut Oil Gallon $9.98

Vowell's Cashsaver
Baking Hens $0.97/lb
Best Choice Grade A Turkey $0.79/lb
Honeysuckle Turkey Breast $1.54/lb
Sugardale Shank Portion Smoked Ham $0.89/lb
Carolina Pride Smoked Sausage 14 oz $1.77
Carolina Pride Cocktail Smokies 14 oz $1.67
White Lily or Martha White Corn Meal 5 lb $1.55
Del Monte Vegetables $0.50
Duncan Hines Cake Mix $0.88
Pillsbury, Martha White or White Lily Flour 5lb $1.77
LeSueur Peas or Green Giant Specialty corn Cans $0.91
Best Choice Spaghett 16 oz $0.75
Land O Lakes Butter 16 oz $2.67
6-8 oz Best Choice Cheese Chunks or Shreds $1.21
10-12 oz PictSweet Vegetables $0.88
Fresh Green Onions 2 bunch bag $0.99
Collard, Mustard or Turnip Greens Bunch $0.39 lb
Celery Stalk $0.79
3lb bag Medium Yellow Onions $1.39
Rutabagas $0.89/lb
Family Pack Sweet Potatoes $0.49/lb
Halo Clementines 3lb bag $4.49
Red Delicious Apples 8 lb bag $4.99
Russet Potatoes 5lb bag $1.57

Food Outlet
Chicken Breast 40.94/lb
RC Cola 2 Liter $0.99
Aquafina bottled water 24 pack $2.99
Domino Sugar 4lb $1.98
Angel Soft 4 pack $0.97
Shurefine Milk $2.85

Piggly Wiggly/Mega Meats
(11/18-11/26)
Collar Greens 2 for $5 (One day sale 11/25- $0.99)
Rusett Potatoes 8lb bag $2.50
Yellow Onions 3lb bag $1.49
Celery Stalk $0.99
Sweet Potatoes $0.49/lb
Ground Beef Family Pack $1.99/lb
Naval Oranges 4lb bag $3.49
Cabbage $0.49/lb
Ground Beef 10 lb tube $17.99
Fresh Pork Boston Butt $0.99/lb
White Lily Flour or Meal 5lb $2.00












No comments:

Post a Comment

I appreciate comments! Thanks for reading!